Ako by ste opísali svoje prsia po dojčení?

autor: martin | pridané: november 26th, 2012

V rámci novej kampane na LoveYourLook.com sme spojili svoje sily s Brooke Burke-Charvet, aby sme povzbudili ženy všade na svete na získanie reálneho pohľadu na to, čo zväčšenie pŕs znamená. Je čas pozrieť sa do zrkadla a opýtať sa samej seba – páči sa mi, ako vyzerám? Cítim sa krásna?

Máte právo cítiť sa krásna, nech už to pre vás znamená čokoľvek. Pre mnoho matiek znamená pocit „som krásna“ návrat do tela, aké mali pred narodením svojich detí. Často počúvame o tom, že zase môžeme vyzerať ako pred tehotenstvom. Vždy je tu nejaká mama-celebrita, ktorá sa za mesiac po pôrode vrátila na svoju pôvodnú váhu a vy si navyše nemôžete nevšimnúť všetky tie matky v posilňovni. Ale ako získať späť svoje prsia z obdobia pred tehotenstvom?

Pýtali sme sa žien, ako by opísali svoje prsia po dojčení. Zatiaľ čo niektoré ženy uvádzali, že ich prsia sú skoro ako nové, častejšie hovorili, že sú „dosť ovisnuté“, „scvrknuté poklady“, „palacinky“ a „dlhokánske“. Aj keď sú tieto komentáre celkom vtipné, je pravda, že nie je nič na smiech na tom, že sa ženy vo svojej vlastnej koži necítia úplne najlepšie.

Je úplne normálne, že sa prsia po tehotenstve a po dojčení zmenia. Tukové a spojivové tkanivo v prsníkoch sa môže počas tehotenstva a dojčenia posúvať a často sa už nevráti do svojej pôvodnej veľkosti ani tvaru. Niektoré matky dokonca zaznamenajú zmenšenie, pokles a asymetriu prsníkov.

Zväčšenie pŕs vám môže pomôcť obnoviť váš predchádzajúci tvar; nakoniec by ste mohli namiesto výrazov „povädnuté“ a „scvrknuté“ používať tiež slová ako „vnadné“ a „ženské“. Ak ste pripravená získať späť svoje prsia z obdobia pred tehotenstvom, objednajte sa dnes na konzultácii s plastickým chirurgom. Prsné implantáty môžu výrazne zmeniť sebadôveru matky; koniec koncov máte právo cítiť sa krásna.

Toto zhrnutie článku je určené len pre vašu informáciu a nemusí vyjadrovať názory spoločnosti Mentor Worldwide LLC.