Ako sa mám rozhodnúť, pokiaľ ide o veľkosť prsného implantátu?

autor: martin | pridané: november 26th, 2012

Rozhodovanie o výbere veľkosti prsníkových implantátov môže byť zložitejšie, ako ste si možno pôvodne mysleli. Môžete mať napríklad predstavu, že chcete mať veľkosť pŕs D a že jednoducho svojmu lekárovi poviete, aby vám upravil prsia na veľkosť D. Odborníci sa však zhodujú, že výber veľkosti implantátu je o niečo komplikovanejší.

Ak ste si už skúšali zistiť informácie o veľkostiach prsných implantátov, potom viete, že prsné implantáty sa nemerajú podľa veľkosti prsníkov (košíčkov podprsenky), ale skôr v centimetroch kubických. Väčšina plastických chirurgov sa vás však nebude pýtať, koľko centimetrov kubických by ste chceli. Pacientom toto číslo totiž len ťažko niečo hovorí, pretože na výsledky môžu mať vplyv také veci ako je napríklad prirodzený tvar vášho tela, veľkosť hrudného koša a šírka ramien.

Mnoho lekárov vás požiada, aby ste si priniesli obrázky toho, ako by chceli po zväčšení pŕs vyzerať. Vďaka tomu získa váš lekár predstavu o tom, aký by mal byť výsledok jeho práce. Máte kamarátku, ktorej veľkosť a tvar poprsia obdivujete? Alebo sa vám páčia niektoré celebrity a radi by ste po zákroku vyzerali ako ony? Prineste svojmu lekárovi do ambulancie čo najviac obrázkov týchto žien a vysvetlite mu, čo u týchto žien považujete za atraktívne.

Veľkosť pŕs nie je jediná vec, ktorá je dôležitá pri rozhodovaní o tom, ako majú vaše prsné implantáty vyzerať. Budete sa musieť so svojím lekárom porozprávať aj o tom, aký tvar pŕs sa vám páči a ako by ste chceli mať implantáty umiestnené.

Môže byť užitočné, ak prinesiete aj obrázky žien, ktorých prsia by ste určite mať nechceli. Čím lepšie všetko vysvetlíte lekárovi, ktorý bude zákrok vykonávať a čím viac príkladov mu ukážete, tým väčšia je šanca, že budete s konečným výsledkom zväčšenia pŕs pomocou prsných implantátov plne spokojná.

Veľkosti prsných implantátov. Informácie o implantátoch.
http://www.implantinfo.com/breast_implants/breast_implants_choices_size.aspx.
Prístup z 15. novembra 2011.

Veľkosti prsných implantátov Saline. Zdroj – atestovaný plastický chirurg. http://www.aboardcertifiedplasticsurgeonresource.com/breast_implants/sizes.html.
Prístup z 15. novembra 2011.
1107007.151

Toto zhrnutie článku je určené len pre vašu informáciu a nemusí vyjadrovať názory spoločnosti Mentor Worldwide LLC.