Bezpečnosť využívania silikónu

Silikónové implantáty novej generácie: silikón vytvorený pre bezpečnosť.

Oboznám sa s informáciami na tému silikónových prsníkových implantátov najnovšej generácie skôr než sa rozhodneš, ktoré z nich budú použité počas operácie prsníkov. Pri tak dôležitom rozhodnutí platí, že čím viac vieš, tým máš väčšiu šancu na dosiahnutie požadovaného efektu.

Viac ako 20 rokov úspešne využívajú implantáty MemoryGel® chirurgovia po celom svete. Na dotyk pripomínajú prirodzené prsníkové tkanivo a súčasne si zachovávajú spoľahlivosť a bezpečnosť. Viac ako 200 000 žien sa zúčastnilo na výskumoch, aby sa vďaka poskytnutiu dostatočného množstva dôkazov mohla potvrdiť bezpečnosť a efektivita využívania silikónových implantátov. Môžeme zaručiť, že Mentor bude aj naďalej poskytovať objektívne, klinicky overené informácie týkajúce sa bezpečnosti využívania silikónových implantátov.

Vedecká spoločnosť obec s rešpektom oceňuje aktivity spoločnosti Mentor týkajúce sa bezpečnosti. Implantáty MemoryGel® získali atestáciu FDA na ich využívanie pri zväčšovaní prsníkov. Inštitút medicíny vo svojich celosvetovo uznávaných výskumoch vyhlásil, že: „Je vylúčené, aby bol silikón príčinou akýchkoľvek vážnejších chorôb. Ženy sú vystavené silikónu deň čo deň.”

Silikón používaný dnes verzus silikón používaný v minulosti.

Silikónové implantáty prešli v priebehu času mnohými zmenami, aby mohli spĺňať očakávania žien. Prvé implantáty mali dosť hrubý obal a ich vnútro bolo vyplnené tvrdým gélom. Ďalšia generácia implantátov (objavila sa v neskorých 70. rokoch 20. storočia), mala už tenšie steny a používaný gél bol mäkší, aj keď pacientky a tiež chirurgovia považovali túto substanciu za príliš tvrdú, citeľnú a viditeľnú.

V polovici 80. rokov 20. storočia prinútili producentov obavy z prípadov prasknutia obalu implantátov druhej generácie k produkcii tretej generácie implantátov. Obal pri týchto implantátoch je hrubší a gél hustejší, čo však nemá vplyv na ich mäkkosť.

V súčasnosti sa implantáty tretej generácie vyplnené kohéznym gélom často označujú ako gélové implantáty. Produkty Mentor stále dokážu vyhovieť neustále sa meniacim očakávaniam chirurgov a taktiež žien, ktoré túžia po tom, aby gél okrem bezpečnosti a mäkkosti garantoval prirodzenosť dotyku a podobnosť so skutočným prsným tkanivom.

Kontakt so silikónom

Množstvo uvoľňujúcej sa substancie z implantátov MemoryGel® je minimálne. Viac silikónu sa do nášho organizmu dostane prostredníctvom produktov dennej potreby. (Silikón možno nájsť v mnohých výrobkoch nachádzajúcich sa v každej domácnosti ako napr. krém na topánky, opaľovací krém či krém na ruky, antiperspirant, mydlo, polotovary, plášť do dažďa alebo žuvačky).

  • Takéto množstvo sa dá prirovnať k 1/1000 hmotnosti špendlíkovej hlavičky.
  • Ide o hodnotu viac ako miliónkrát nižšiu než sú predpísané bezpečnostné normy opierajúce sa o výskumy FDA.
  • Miliónkrát menej než denné dávky týchto substancií vstrebávaných z produktov dennej spotreby ako antiperspiranty, telové krémy a vlasová kozmetika.

A teraz vieš už všetko o bezpečnosti využívania silikónu a implantátov MemoryGel®: sú úplne bezpečné a spoľahlivé a ich prirodzenosť na dotyk garantuje FDA.

Nasledovné kroky:

Spoznaj históriu implantátov MemoryGel®

Prečítaj si o histórii

Dozveď sa, aké majú reakcie iní predstavitelia vedeckej spoločnosti.

Vedecká spoločnosť