Implantáty MemoryGel®

Implantáty MemoryGel® už viac ako dvadsať rokov využívajú ženy po celom svete. Prečo si ich ženy zamilovali? Naše implantáty to nie je len pocit prirodzeného poprsia, ale taktiež bezpečnosť a spoľahlivosť.

Po desiatkach rokov výskumov a experimentov získali implantáty MemoryGel® v roku 2006 v Spojených štátoch súhlas FDA na ich využívanie v plastickej chirurgii, čo bolo výrazným pokrokom v oblasti zväčšovania prsníkov. Implantáty MemoryGel® môžu mať hladký alebo textúrovaný povrch a širokú škálu dostupných rozmerov a profilov, ktorá umožňuje ich prispôsobenie sa Tvojej postave.

Implantáty MemoryGel®

Okrúhle prsníkové implantáty MemoryGel® so stredným profilom

Štandardná projekcia so širokou bázou.

Okrúhle prsníkové implantáty MemoryGel® so stredným profilom plus

Vyššia projekcia s strednou šírkou.

Okrúhle prsníkové implantáty MemoryGel® s vysokým profilom

Väčšia výška s miernejšou šírkou podstavy.

Okrúhle prsníkové implantáty MemoryGel® s ultra vysokým profilom

Najväčšia výška s menšou šírkou podstavy.

 

Rodina implantátov Contour Profile Gel (CPG)

Deväť dostupných rôznych modelov z rodiny profilovaných implantátov umožňuje ich presný výber.

 • Umiestnenie impalntátov tam, kde je to najpotrebnejšie, má za následok, že prsníky vyzerajú mlado.
 • Tento adekvátne vytvarovaný implantát odzrkadľuje prirodzený vzhľad prsníkov a zároveň zvyšuje ich profil zvýrazňujúc a akcentujúc kontúry prsníkov.
 • Vyplnený kohéznym silikónom MemoryGel® vyprodukovaným spoločnosťou Mentor®.

 
Implantáty MemoryGel® obsahujú silikón najnovšej generácie. Sú vyplnené gélom unikátneho zloženia vytvoreného spoločnosťou Mentor. Tento gél nemá tekutú ani polotekutú konzistenciu, ale je veľmi kohézny, teda si zachováva svoj tvar bezpečným spôsobom, výsledkom čoho sú prsia prirodzené na dotyk.

 • OTÁZKA: Čo sa stane, keď implantát MemoryGel® praskne?

  ODPOVEĎ: Za účelom demonštrovania pevnosti gélu MemoryGel®, sme sa rozhodli preťať jeden z implantátov. Silikónový gél obsiahnutý v implantátoch MemoryGel® s unikátnou náplňou je kohézna, želatínová substancia, ktorá sa správa skôr ako pevná látka než tekutina, vďaka čomu nemení svoj tvar. Silikónové obaly implantátov Mentor sú prispôsobené projektovým požiadavkám a vykonané testy potvrdili ich silu, dlhú životnosť a elasticitu.

Bezpečnosť

Množstvo uvoľňovaného silikónu z implantátov je minimálne. Viac silikónu sa do nášho tela dostane prostredníctvom produktov dennej potreby.

 • Toto množstvo by sa dalo prirovnať k 1/1000 hmotnosti špendlíkovej hlavičky.
 • Ide o hodnotu viac ako miliónkrát nižšiu než sú predpísané bezpečnostné normy opierajúce sa o výskumy FDA.
 • Miliónkrát menej než denné dávky týchto substancií vstrebávaných z produktov dennej potreby ako antiperspiranty, telové krémy a vlasová kozmetika.

Neustále prebiehajúce klinické štúdie

Spoločnosť Mentor neustále vedie klinické štúdie za účelom hodnotenia bezpečnosti a efektivity implantátov MemoryGel®. V súčasnosti prebieha sedem odlišných štúdií skúmajúcich silikónové implantáty. Viac ako 2000 žien sa zúčastnilo na výskumoch, aby sa vďaka poskytnutiu dostatočného množstva dôkazov mohla potvrdiť bezpečnosť a efektivita využívania silikónových implantátov. Môžeme zaručiť, že Mentor bude aj naďalej poskytovať objektívne, klinicky overené informácie týkajúce sa bezpečnosti využívania silikónových implantátov. Z toho vyplývajú skvelé výsledky:

 • Implantáty MemoryGel® získali atestáciu FDA.
 • Každý z implantátov je vyplnený kohéznym gélom s vlastnou receptúrou spoločnosti Mentor.
 • Gélová náplň je stabilná a jej vzhľad a štruktúra pripomína na pohľad aj na dotyk prirodzené prsné tkanivo.
 • Dostupné sú dva typy povrchu: hladký a textúrovaný (SILTEX® Texture). Na implantáty MemoryGel® sa vzťahuje záruka najlepšej kvality, a podliehajú doživotnej možnosti výmeny.