Profil, rozmer & vlastnosti

Čo by som mala vedieť o profile, rozmeroch, tvare a vlastnostiach implantátov?

Prsníkové implantáty sú dostupné v rôznych prevedeniach, rozmeroch, tvaroch a majú rôzne vlastnosti, čo umožňuje splnenie najrôznejších požiadaviek. Pre každý typ postavy existuje vhodný implantát. Typ implantátu, ktorý je najvhodnejší pre Teba sa zvolí na základe typu Tvojej postavy. Počas konzultácie sa môžeš obrátiť na svojho chirurga s prosbou o pomoc s výberom typu implantátu, vďaka ktorému dosiahneš skvelý vzhľad, ktorý si zaslúžiš.

Profil

Profil prsníkového implantátu závisí od vzdialenosti jeho vrcholu od hrudníka vzhľadom na šírku jeho podstavy. Inak povedané, profil určuje, do akej vzdialenosti od tela bude vysunutý implantát. Prsníkové implantáty s vyšším profilom zabezpečujú plnšie kontúry poprsia než tie s nižším profilom.

Kolekcia okrúhlych a anatomických implantátov MemoryGel®, ako aj okrúhlych implantátov plnených fyziologickým roztokom soli je v ponuke v rôznym tvaroch a veľkostiach, aby sa implantáty mohli prispôsobiť rôznym typom postáv a vyhovieť tak požiadavkám pacientok.

Rozmer

Rozmer prsníkových implantátov sa meria v centimetroch kubických (obyčajne sa označuje symbolom „cc”). Čím väčší je implantát, tým väčší bude objem („cc”). Napríklad, implantát s rozmerom 300cc je väčší od imlantátu 250cc. Rozmery implantátov nezodpovedajú tradičným veľkostiam košíkov. Rozhodnutie pre vhodný rozmer implantátov je pre ženy a chirurga obyčajne kľúčové. Plastický chirurg zhodnotí, či máš dostatočné množstvo prsného tkaniva na vloženie implantátu požadovanej veľkosti. On je najväčšou pomocou pri rozhodovaní, aký rozmer implantátu bude pre Teba najvhodnejší.

  • OTÁZKA: Aké môžu byť následky vloženia príliš veľkého implantátu?

    ODPOVEĎ: Pokiaľ sú vložené prsníkové implantáty príliš veľké vzhľadom na veľkosť Tvojho prsníkového tkaniva, okraje implantátov môžu byť viditeľné cez kožu alebo môže byť implantát po operácií viac citeľný. Môže taktiež narásť riziko operačných alebo pooperačncýh komplikácií. Okrem toho, príliš veľké implantáty môžu posilňovať gravitačný efekt na Tvoje telo, čo môže viesť k predčasnému ovisnutiu poprsia.

Tvar

Mentor ponúka prsníkové implantáty v dvoch tvaroch: okrúhle a tvarované. Okrúhle implantáty sa po vložení môžu nepatrne premiestňovať, tým však nezmenia tvar poprsia. Tvarované implantáty, niekedy sa nazývajú aj anatomickými, sú charakteristické elipsovitejším tvarom, ktorý má pripomínať prirodzené prsia. Tento druhý typ implantátov si vyberajú častejšie ženy, ktoré chcú, aby ich prsníky boli prirodzenejšie. Implantáty CONTOUR PROFILE® sú dostupné v týchto profiloch: stredný, stredný plus a vysoký a sú. Sú prirodzené na dotyk. Soľné implantáty SPECTRUM® je možné prispôsobiť po operácii. Sú dostupné v okrúhlom, ako aj anatomickom tvare.

Povrch

Povrch implantátov môže byť hladký alebo textúrovaný. Implantáty s textúrovaným povrchom sa vytvorili za účelom znižovania šance na vznik kapsulárnej kontraktúry a taktiež za účelom predchádzania rotácie anatomických implantátov. Aby si si vybrala štruktúru implantátov, ktorá bude pre Teba najvhodnejšia, poraď sa so svojím chirurgom.

Teraz, keď už vieš viac o rôznych vlastnostiach implantátov, budeš môcť tieto vedomosti zúročiť počas konzultácie s kvalifikovaným plastickým chirurgom.

Nasledovné kroky:

Dozveď sa viac o silikónových implantátoch.

Implantáty MemoryGel®

Dozveď sa viac o bezpečnosti využívania silikónu.

Bezpečnosť silikónu